الوپایا | مشاوره تخصصی کسب و کار

اعتبار سنجی ایده ها

امکان اجرایی شدن ایده شما…

کم نیستند افرادی که زمان زیادی را صرف رویابافی و برنامه ریزی برای ایده هایشان میکنند،اما ایده ها هرچند ناب،به دلیل  ترس از شکست و عملی نشدن،نیمه های راه رها میشوند،ولی جسارت برداشتن اولین قدم به تنهایی کافی نیست، افرادی هم هستند که جسارت عملی کردن ایده را دارند،وقت و هزینه ی زیادی صرف ایده میکنند و درست زمانی که به بازار کار ورود پیدا می کنند با شکست مواجه میشوند.ولی چرا؟چه چیز باعث میشود یک ایده هرچقدر بدیع،اینطور با شکست روبه رو شود؟

تمام کسب ‌وکارهای بزرگ دنیا از یک ایده کوچک شروع شده‌اند، اما آیا تمام ایده‌ها پتانسیل تبدیل شدن به یک موفقیت بزرگ را دارند؟

عموم مردم کمبود بودجه مالی را دلیل عمده شکست کسب و کارشان میدانند اما علت اصلی آن نداشتن آگاهی کافی از بازار و مشتریان و مخاطبان واقعی ست.این عدم آزمایش ایده و پیش‌بینی شرایط پیش‌رو است که موجب شکست کسب و کارها میشود.

اعتبار سنجی ایده

و اما راه حل چیست؟

اگه ایده پرداز هستین ویا صاحب یک کسب و کار، باید بدانید تفاوت زیادیست بین ایده پردازی ها  و میزان عملی شدن آنها. نخستین کاری که پس از پیدایش ایده باید آن را انجام دهید،شناسایی بازار هدفتان است..یعنی خدمات و محصول شما مناسب چه قشری است؟ مخاطبان شما چه رنج سنی با چه ویژگی هایی خواهند بود؟نیاز آنها چیست؟چه چیز باعث شده نیاز آنها تا کنون برطرف نشده باشد؟ نحوه گرفتن بازخورد از مخاطبانتان در گرفتن تصمیم نهایی برای اجرایی کردن یا نکردن ایده تاثیر زیادی خواهد داشت.

قبل از راه اندازی کسب و کار، خدمات وب‌سایت و یا ارائه محصول، اولویت با فرایند اعتبار سنجی ایده است. این فرایند مانند آزمایش محصولات قبل از انتشار و توزیع آن در بازاراست.

این کار در وقت و پول شما صرفه‌جویی و در شما نسبت به ایده‌تان ایجاد علاقه خواهد کرد به طوری که در حین آزمودن ایده‌ی خود، آن را در معرض بازار قرار خواهید داد. این روند کار به شما می‌گوید که باید چیزی را تولید کنید یا خیر،خدمات شما مورد نیاز جامعه هست یا نه….

ممکن است در ابتدا انجام این فرآیند آسان بنظر برسد، اما قطعا بدون کمک از مشاورین و افراد با تجربه در این زمینه به راحتی نمی توان به نتیجه رسید. داشتن دانش کافی در نحوه‌ی مطرح کردن ایده‌ و نحوه‌ی گرفتن بازخورد در انجام این فرآیند الزامیست.

آموزشگاه پایا با بهره گیری از کارشناسان و متخصصین با تجربه آماده ارائه خدمات مشاوره برای اعتبار سنجی ایده های شماست.

جهت دریافت نوبت و اطلاعات بیشتر

نحوه دریافت مشاوره راه اندازی کسب و کار

الوپایا، مرکز مشاوره کارآفرینی و مشاوره کسب و کار در اصفهان، این امکان را فراهم کرده که در هر شرایطی بتوانید از خدمات مشاوره بهره مند شوید. شما میتوانید با بخش مشاوره تماس بگیرید و مسئله خود را مطرح کنید، بسته به درخواست و نوع مشاوره برای شما نوبت تعیین میشود.

اگر امکان مشاوره حضوری را ندارید جای نگرانی نیست، الوپایا پلتفرم مشاوره آنلاین را فراهم کرده و میتوانید جلسات خود با کارشناسان را به صورت آنلاین برگزار کنید.

با ما در ارتباط باشید