الوپایا | مشاوره تخصصی کسب و کار

مشاوره بازاریابی و فروش

چرا به مشاوره بازاریابی و فروش نیاز داریم؟

مشاوره بازاریابی و فروش چیست؟

بر کسی پوشیده نیست که یکی از مهمترین ارکان هر کسب و کار، بازاریابی است؛ اما چیزی که در تجارت امروز، دستخوش تغییر شده تعریف و گستره ی بازاریابی‌ست.

سرمایه‌گذاری، یکی از چالشهای اصلی در ابتدای تولد یا در مراحل رشد هر کسب و کار است. در فضای تجاری امروز، بازاریابی یکی از عوامل تعیین کننده ، هزینه‌بر اما اجتناب ناپذیر است؛ از طرفی روشها و ابزارهای بازاریابی به حدی تغییر کرده است که حتی نسبت به تئوریهای چند سال پیش نیز تغییرات بنیادین داشته.

باخیال راحت کسب و کار خود را شروع کنید

سریعتر شدن رشد سازمانها، رقابتهای شدید و تنگاتنگ رقبا، رشد طولی و عرضی بازار، به وجود آمدن استارتاپ های مختلف در هر عرصه و تفاوت مقیاس و معیارهای سازمانها از علل این تغییرات علم بازاریابی است. بهترین راه برای تسلط به برترین و بروزترین تکنیکهای بازاریابی و کاهش وقت و هزینه، استفاده از خدمات مشاوره توسط مشاوران خبره در این حوزه است. 

برخورداری مجموعه ی پایا از متخصصین بازاریابی در حوزه های مختلف از جمله: صنعت پخش، داروی و بهداشتی و آرایشی، صنایع غذایی، حوزه های مختلف استارتاپی، کسب و کارهای خدماتی و … ما را بر آن داشت تا خدمات مشاوره بازاریابی و برندینگ و همچنین خدمات آموزشی تخصصی در زیرمجموعه های مختلف بازاریابی (برندینگ، مارکتینگ، بازاریابی آنلاین، مذاکره حرفه ای، فروش حرفه ای، فروش حضوری و تلفنی، و …) را ارائه کنیم.

فروش

حداقل یازده فرایند وجود دارند که اگر همگی آنها به دنبال یکدیگر انجام شوند، می توان گفت که بازاریابی انجام شده است:

همانطور که در این فهرست هم قابل ملاحظه است فرایند کلی بازاریابی، پیش از تولید محصول (کالا یا خدمت) آغاز میشود و تا پس از ارائه به مشتری نیز ادامه دارد.
مشکل ۹۹% افراد و کسب و کارها در این است که فقط فرایند ۶ (تبلیغات) را انجام می دهند و به دنبال فرایند ۸(فروش) میدوند! و نام آن را بازاریابی می گذارند.

مشاور بازاریابی و فروش شما کیست؟

متخصصین بازاریابی دارای دانش کافی در حوزه های برنامه بازاریابی (مارکتینگ پلن) ، استراتژی، برندینگ، تبلیغات، آموزش پرسنل، و سایر حوره های تخصصی بازاریابی هستند.

اما قطعا بهترین مشاور شما در حوزه‌ی بازاریابی شخصی‌است که علاوه بر داشتن دانش تخصصی، توانایی شناخت شما، کسب و کارتان و مشتری را دارد، همچنین نگاهی جامع نسبت به فضای جامعه و کسب و کار را داراست و در عین حال به روشهای تخصصی تحلیل بازار، آینده نگاری، پیش بینی اقتصادی، ریسک، و … نیز مسلط است

دستاورد شما از مشاوره بازاریابی و فروش چیست؟

مشاور شما در طول برنامه مشاوره متوجه آنچه نیاز اصلی شماست میشود. نیاز اختصاصی شما در کسب و کارتان قطعا با دیگری متفاوت است؛ این نیاز میتواند برنامه ی جامع بازاریابی، مشاوره برندینگ، رسم درخت محصول، برنامه استراتژیک برند، طراحی برنامه تبلیغات، بازاریابی الکترونیک یا … باشد. یا ممکن است شما برای جذب نیروی متخصص دچار مشکل باشید و نیاز دارید فرایند جذب نیرو یا هر کدام از فعالیتهای مذکور را کلا به مشاور بازاریابی خود بسپارید.

در نهایت شما میتوانید به جای دست و پا زدن در امواج متلاطم اقیانوس نیازهای بی پاسخ با یک کشتی امن و تندرو به ساحل آرام موفقیت برسید.

مشاوره بازاریابی به شما کمک میکند علاوه بر کاهش هزینه های بخش بازاریابی، کسب و کارتان را به شکلی موثر، به مخاطب هدف معرفی کرده و مشتریانتان را ساده‌تر و کم‌هزینه‌تر جذب کنید.

در واقع مشاوره بازاریابی با استراتژی ها و فرایندهایی که طراحی میکند باعث میشود مشتری هدف، با کالا یا خدمات شما به سادگی برخورد کرده، آشنا شده و نسبت به خرید محصول شما اقدام کند و وارد زنجیره ی بازاریابی شما شود. اینکه پیش از برخورد مشتری و پس آن چه بکنید تا تجربه‌ی خرید مشتری به صورتی جذاب و ادامه دار اتفاق بیفتد، از شیرینهای جلسات مشاوره است.

برای کسب مشاوره تخصصی و یا دریافت آموزشهای مربوط به کسب و کار خود برای هر قسمت و در هر سطحی، پایا در دسترس شماست.

درخواست مشاوره بازاریابی و فروش

جهت درخواست مشاوره بازاریابی و فروش کلیک کنید
مشاوره پایا
نویسنده:علیرضا نژادنیک
کارشناس و مدرس مدیریت بازاریابی

جهت دریافت نوبت و اطلاعات بیشتر

نحوه دریافت مشاوره راه اندازی کسب و کار

الوپایا، مرکز مشاوره کارآفرینی و مشاوره کسب و کار در اصفهان، این امکان را فراهم کرده که در هر شرایطی بتوانید از خدمات مشاوره بهره مند شوید. شما میتوانید با بخش مشاوره تماس بگیرید و مسئله خود را مطرح کنید، بسته به درخواست و نوع مشاوره برای شما نوبت تعیین میشود.

اگر امکان مشاوره حضوری را ندارید جای نگرانی نیست، الوپایا پلتفرم مشاوره آنلاین را فراهم کرده و میتوانید جلسات خود با کارشناسان را به صورت آنلاین برگزار کنید.

Open chat
با ما در ارتباط باشید