الوپایا | مشاوره تخصصی کسب و کار

بیزینس کوچینگ چیست و چه نقشی در کسب و کارتان دارد؟

در این مقاله قصد داریم بیزینس کوچینگ را بشناسیم، مزایای حضور یک کوچ در کنار صاحب کسب و کار، عملکرد و خدمات بیزینس کوچ را بررسی کنیم.

وبلاگ کسب و کار

بیزینس کوچینگ چیست؟

کوچینگ فرایندی است که به شما کمک می کند تا سریع تر و راحت تر به اهداف دلخواهتان برسید. و موفقیتی را که در زندگی به دنبال آن هستید را بدست آورید. کوچینگ فرایندی است که به تنهایی نمی­توانید به ان دست پیدا کنید و نیاز به یک همراه دارید. بیزینس‌ کوچ‌ها معمولا کارآفرینان باتجربه‌ و ماهری هستند و اغلب آن ها دارای کسب و کار های مخصوص به خود هستند، این افراد با استفاده از هوش، استعداد و تجربیاتشان مسیری برای رسیدن به موفقیت کسب و کارها را ترسیم می‌کنند و با راهنمایی های خود باعث می شوند تا این کسب و کار­ها موفق تر شوند و به اهداف خود دست پیدا کنند.

فرقی نمی‌کند صاحب یک کسب و کار نه چندان بزرگ هستید یا قصد دارید یک شرکت چند ملیتی تأسیس کنید، بیزینس کوچینگ به شما کمک می‌کند تا کسب و کار خود را رشد و توسعه دهید، اما چگونه؟

بیزینس کوچینگ یک ابزار قدرتمند است که به شما کمک می‌کند در کسب و کارتان به موفقیت برسید. بیزینس کوچ به صاحبان کسب و کار کمک می‌کند تا به درکی عمیق‌تر از توانمندی‌ها و نقاط قابل بهبود خود دست یابند، نسبت به اهداف شخصی و کسب و کارشان آگاهی و بصیرت بیشتری کسب کنند.

بیزینس کوچ کیست؟

بیزینس کوچ یک کارآفرین باتجربه و عموماً صاحب چند کسب و کار موفق است که:

 • به شما کمک می‌کند تا؛ یک چشم‌انداز خوب و جامع برای زندگی و کسب و کارتان تعریف کنید.
 • شما را راهنمایی می‌کند تا بتوانید مهارت‌های حرفه‌ای خود را تقویت کرده و ذهن و نگرشتان را رشد و توسعه دهید.
 • به شما درباره خودتان، نقاط قوت و نقاط قابل بهبودتان بازخورد می‌دهد.
 • به شما کمک می‌کند تا فرصت‌های کسب و کارتان را شناسایی کنید.
 • شما را با سازمان‌ها و متخصصینی ارتباط می‌دهد که می‌توانند در حل مشکلات و مسائل به شما کمک کنند.
 • در زمان تغییر و تحول به شما کمک می‌کنند یک بنگاه اقتصادی تأسیس کرده و آن را توسعه دهید.
 • به شما کمک می‌کنند تا میان زندگی و کسب و کارتان تعادل و توازن برقرار کنید.
 • به مشکلات شما گوش می‌دهد، کمک می‌کند تا برای خود اهدافی مشخص کنید، برنامه‌ای برای اقدامات لازم برای محقق ساختن این اهداف طراحی کنید و شما را ملزم می‌کند این برنامه ها را اجرا کرده و اقدامات لازم را صورت دهید.
 • به شما انگیزه می‌دهد و تشویق‌تان می‌کند تا اعتماد به نفس داشته باشید و برای خودتان ارزش و احترام قائل شوید.

بیزینس کوچینگ چه کمکی به صاحبان کسب و کار می‌کند؟

خیلی‌ها به اشتباه گمان می‌کنند که بیزینس کوچینگ فقط به درد کسب و کارهایی می‌خورد که با مشکل مواجه شده‌اند و برای عبور از بحران به کمک نیاز دارند. این در حالی است که بیزینس کوچینگ فضایی را فراهم می‌کند که صاحب کسب و کار بتواند چالش‌ها و مشکلات موجود را به فرصتی برای ارتقای عملکرد تبدیل کند.

صاحب کسب و کار به دنبال توصیه‌هایی کاملاً تخصصی است، می‌خواهد دیدگاهی واضح‌تر و واقع‌گرایانه نسبت به آینده کسب و کارش داشته باشد و برای از میان برداشتن موانع و مشکلات موجود راهکاری پیدا کند.

می‌توانید اطمینان داشته باشید که یک بیزینس کوچ حرفه‌ای قادر است مشکلات منحصر به فرد و سیستماتیک کسب‌و‌کار شما را شناسایی کند، اما چه کسی این توانایی را دارد که منتظر بماند تا شما خود به یک راهکار مناسب برسید و از همان ابتدا خودش راهکار و ایده‌هایش را پیشنهاد ندهد.

مخاطبان بیزینس کوچینگ چه کسانی هستند؟

بیزینس کوچینگ به درد کسانی می‌خورد که می‌دانند چه می‌خواهند و با آغوش باز به استقبال تغییر می‌روند. در این صورت بیزینس کوچ به آن‌ها کمک می‌کند تا برای خود اهدافی بهتر و عالی‌تر تعریف کنند، بهتر تصمیم بگیرند، عملکرد بهتری از خود به نمایش بگذارند و روابط‌شان را بهبود بخشند. بیزینس کوچینگ برای؛

 • مدیران عامل
 • مدیران ارشد
 • صاحبان کسب و کار
 • کارآفرینان
 • و همه کسانی که قصد توسعه کسب و کارشان را دارند‌ مناسب است.
مشاوره پایا
گردآورنده:مهدی شایسته
بیزینس کوچ(فردی،سازمانی)
تست mbti

تست mbti چیست؟

از دلایل عمده نا رضایتی های شغلی امروزه این است که  افراد به دلیل ناآگاهی جایگاه  شغلی نا مناسبی را انتخاب میکنند ، این موضوع

ادامه مطلب »

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

Open chat
با ما در ارتباط باشید