الوپایا | مشاوره تخصصی کسب و کار

مشاوره طراحی طرح توجیهی

طرح توجیهی یا طرح امکانسنجی همانطور که از نامش پیداست به معنای (توجیه، تشریح، توضیح، شرح) یک ایده یا طرح است.

به طور کلی طرح توجیهی به مجموعه محاسبات و مطالعاتی گفته می شود که برای تشریح یک ایده مشخص انجام میشود. در واقع با استفاده از طرح توجیهی می توان در مورد امکان اجرای طرح یا ایده ای نتیجه گیری کرد.

با توجه به توضیحات فوق مشخص است که ارائه طرح توجیهی برای عملیاتی کردن بسیاری از فعالیت های اقتصادی امری اجتناب ناپذیر می باشد.

مشاوره طراحی طرح توجیهی مناسب چه کسانی است؟

به عنوان مثال شخصی که بدنبال راه اندازی یک کارگاه یا کارخانه است برای دریافت وام از بانک ها و موسسات مالی و یا توجیه سرمایه گذاران بخش خصوصی، همچنین دریافت مجوز از سازمان های نظارتی نیاز به توجیه اقتصادی فعالیت خود دارد که این امر تنها در صورت ارائه طرح توجیهی امکان پذیر است.

طرح توجیهی

و اما در این میان مشاور چه نقشی در ارائه یک طرح توجیهی خواهد داشت؟

ممکن است در نگاه اول نگارش و ارائه طرح های توجیهی امری آسان تلقی شود. اما بدون آشنایی با اصول نگارش و اطلاعات مورد نیاز در یک طرح توجیهی شما هرگز قادر نخواهید بود یک طرح توجیهی استاندارد برای ارائه به ارگان های مربوطه تنظیم کنید.

اجزای طرح توجیهی

اجزای طرح های توجیهی با توجه به نوع فعالیت می توانند متفاوت باشند. اما بطور کلی شامل بررسی سابقه و رزومه متقاضی و یا معرفی سرمایه‌گذار، مطالعات بازار، مطالعات اقتصادی محصول یا خدمتی که در آینده تولید یا ارائه می گردد و همچنین بررسی‌های فنی سرمایه‌گذاری و ارزیابی مالی میباشد.

آموزشگاه پایا با بهره گیری از کارشناسان و متخصصین این حوزه آماده ارائه خدمات جهت مشاوره و آماده سازی طرح های توجیهی مختلف به متقاضیان میباشد.

جهت دریافت نوبت و اطلاعات بیشتر

نحوه دریافت مشاوره راه اندازی کسب و کار

الوپایا، مرکز مشاوره کارآفرینی و مشاوره کسب و کار در اصفهان، این امکان را فراهم کرده که در هر شرایطی بتوانید از خدمات مشاوره بهره مند شوید. شما میتوانید با بخش مشاوره تماس بگیرید و مسئله خود را مطرح کنید، بسته به درخواست و نوع مشاوره برای شما نوبت تعیین میشود.

اگر امکان مشاوره حضوری را ندارید جای نگرانی نیست، الوپایا پلتفرم مشاوره آنلاین را فراهم کرده و میتوانید جلسات خود با کارشناسان را به صورت آنلاین برگزار کنید.

با ما در ارتباط باشید