الوپایا | مشاوره تخصصی کسب و کار

کاهش استرس کارمندان

نتایج تحقیقات دانشگاه New South Wales روی ۵۶۰۰ نفر در ۷۷ سازمان نشان می دهد که (بزرگترین عامل موثر بر سودآوری و موثر بودن یک سازمان این است که رهبران بتوانند زمان و تلاش بیشتری را برای شناخت و آشنایی کارمندان خود صرف کنند؛ به بازخوردها اهمیت دهند، انتقاد پذیر باشند و همکاری میان کارمندان خود را افزایش دهند)

رشد و پیشرفت زمانی اتفاق می‌افتد که استانداردهای بالایی وجود داشته باشد وقتی مدیران استانداردهای بالا و شفافی داشته باشند کارمندان سعی می‌کنند خودشان را تا حد این استانداردها بالا بکشند.

اما این فقط یک طرف از معادله است. وقتی کارمندان به پیشرفت خود تعهد داشته باشند رشد می‌کنند. این ترکیب مدیریتی قدرتمند را عشق می‌نامند، چون: وقتی به کسی کمک می‌کنید تا استعدادهای بالقوه خود را شکوفا ‌کند، در واقع عشق خود را به او نشان داده‌اید. وقتی افراد ببینند که خودتان را وقف موفقیت آن‌ها کرده‌اید، رشد می‌کنند.

مدیران نباید سخت گیری بیش از حد داشته باشند و از طرفی به شکلی نباشد که خودشان را موظف بدانند کاستی کارمند را نادیده بگیرند. برای اینکه وضعیت حرفه‌ای و شخصی اعضای تیم خود را بهبود دهند و به کاهش استرس کارمندان خود کمک کنند باید استانداردهای بالایی داشته باشند.

سه استاندارد کاهش استرس کارمندان

  • بهینه سازی وقت کارمندان

فرای می‌گوید: «کارهای اضافه و بی‌ارزش و پیش بردن موازی کارها را کنار بگذارید» اگر نمی‌دانید کارمندان شما با چه موانعی مواجه هستند، از آن‌ها بپرسید.

فرض کنید در مورد کارهایی که وقت کارمندان‌تان را می‌گیرند اطلاعی ندارید و نمی‌دانید چه ابزاری می‌تواند به آن‌ها کمک کند.وقتی استانداردهای خود را در زمینه کارهای واقعا مهم بالا می‌برید، احتمال سردرگم شدن کارمندان کمتر می‌شود و فکر نمی‌کنند کارهایی که انجام می‌دهند چه فایده‌ای خواهد داشت.

  • خلاقیت

وقتی به کارمندان خود می‌گویید که سه برابر کار کنند، آن‌ها باید کارهایشان را با خلاقیت و به شکل متفاوتی انجام دهند، نه اینکه واقعا بیشتر کار کنند. از فرصت‌ها استفاده کرده و تیم خود را به سمت ایده‌ها و فعالیت‌های بی‌نظیری هدایت کنید که نتایج خوبی را برای کسب‌وکار شما به همراه بیاورد.

به کارمندان‌تان نشان داده که باورها و هنجارها تغییر کرده‌اند و اول از همه این تغییر را در خودتان نشان دهید.

  • تصور شما از آینده کارمندان

با کارمندان خود طوری رفتار کنید که احساس کنند پیشرفت داشته‌اند؛ این کار به آن‌ها نشان می‌دهد که «آینده همین حالا است» با آن‌ها به گونه‌ای رفتار کنید که انگار آماده هستند؛ آماده برای اینکه خودشان را به سطح استانداردهای شما برسانند یا از شما بازخورد دریافت کنند یا وظیفه مهمی را به عهده بگیرند. پژوهش‌ها نشان می‌دهد که انتظارات بالا باعث می‌شود افراد احساس ارزشمند بودن کنند، در فعالیت‌ها مشارکت داشته باشند و روی عملکرد سازمان و توسعه سازمانی تاثیر مثبتی بگذارند.

مرجع: https://www.inc.com/deborah-grayson-riegel/to-lower-your-employees-stress-raise-your-standards.html?cid=sf01003

با ما در ارتباط باشید